6
Saturday, October 27, 2012 Lembaran Aktiviti Posted by Lau Sui Luan at 7:17 AM No comments: Email ThisBlogThis!Share to TwitterShare to FacebookShare to Pinterest LAMPIRAN 3 Lembaran Kerja 3 Nama:_____________________________________ Kelas:_____________________ Tandakan (√) pada kotak yang betul.

Saturday

Embed Size (px)

DESCRIPTION

latihan 1

Citation preview

Page 1: Saturday

Saturday, October 27, 2012

Lembaran Aktiviti

Posted by Lau Sui Luan at 7:17 AM No comments: Email ThisBlogThis!Share to TwitterShare to FacebookShare to Pinterest

LAMPIRAN 3Lembaran Kerja 3

Nama:_____________________________________                   Kelas:_____________________

Tandakan (√) pada kotak yang betul.

Page 2: Saturday

Posted by Lau Sui Luan at 7:08 AM No comments: Email ThisBlogThis!Share to TwitterShare to FacebookShare to Pinterest

Friday, October 26, 2012

Rancangan Pengajaran Harian Objektivisme

Tarikh / Hari : 29-03-2012                                 

Masa             : 7:30 -8:30 pagi (60 minit)

Kelas             : 2A                                            

Bil. Murid      : 30 orang

M/Pel            : Matematik

Tajuk            : Wang hingga RM100

Objektif :         

a) Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat mengenal pasti mata wang kertas RM50 dan RM100.

b) Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat  memadankan nilai mata  wang dengan  gabungan

beberapa keping mata wang  kertas.  

  

Pengetahuan Sedia Ada: Murid telah mengenali mata wang Malaysia RM1, RM5 dan RM10.

Konsep :  

a)  Mengenal pasti mata wang kertas RM50 dan RM100.

b) Menyatakan gabungan beberapa keping wang yang memberikan jumlah nilai yang tertentu hingga

RM100.Bahan          : sampel mata wang Malaysia, papan putih kecil, marker pen, sampul suratNilai             : bekerjasama, ketelitian, kekemasanKemahiran   : penyoalan

Page 3: Saturday

Langkah/Masa Isi PelajaranAktiviti Pengajaran Pembelajaran

CatatanAktiviti Guru Aktiviti Murid

Set Induksi(5 min)

Nilai mata wang Malaysia RM50 dan RM100

1) Tunjukkan beberapa keping contoh wang kertas yang bernilai RM1,RM5, RM10, RM50 dan RM100.2) Minta seorang murid memilih wang kertas yang bernilai RM50 dan RM100 sahaja.3) Murid lain menyatakan nilai mata wang yang dipilih itu.4) Senaraikan ciri perbezaan antaran mata wang RM50 dan RM100.

1) Murid memilih wang kertas yang bernilai RM50 dan RM100.2) Murid menyatakan nilai mata wang yang dipilih itu.3) Murid menyenaraikan cirri perbezaan antara mata wang RM50 dan RM100.

Strategi / Teknik:Penyoalan seluruh kelas

PerkembanganLangkah 1(10 min)

Nilai mata wang Malaysia RM50 dan RM100

1) Guru memberikan setiap murid papan putih dan marker pen.2) Guru menunjukkan sampel mata wang bernilai RM50 dan RM100.3) Guru meminta murid menuliskan nilai mata wang dan nilainya dalam perkataan di papan putih.4) Guru meminta murid menunjukkan papan putih.5) Guru memperbetul kesalahan murid.

1) Murid menuliskan nilai mata wang dan nilainya dalam perkataan di papan putih.

Strategi/ Teknik:Aktiviti seluruh kelas

Nilai murni:Ketelitian , kekemasan

Langkah 2(15 min)

Gabungan beberapa keping wang yang memberikan jumlah nilai yang tertentu hingga RM100

1) Guru membahagikan murid kepada 5 kumpulan.2) Setiap kumpulan diberi satu sampul surat yang mempunyai gabungan beberapa keping wang kertas.Contoh:Kumpulan 1: RM10 + RM10 + RM50=Kumpulan 2: RM5 + RM10 + RM50 =3) Guru meminta murid menuliskan nilai mata wang tersebut di papan putih.4) Selepas siap ditulis, setiap kumpulan menunjukkan papan putih.5) Ketua kumpulan menukarkan sampul surat dengan kumpulan yang lain dan mengulangi langkah-langkah 3 dan 4 sehingga mendapat semua sampul surat itu.6) Guru mengambil balik sampul surat dan membuat perbincangan dengan murid.

1) Ketua kumpulan diminta mengambil sampul surat yang berisi pelbagai nilai wang.2) Murid berbincang dalam kumpulan dan menuliskan nilai mata wang di papan putih.3) Ketua kumpulan diminta menunjukkan papan putih apabila diminta guru.4) Ketua kumpulan menukarkan sampul surat dengan kumpulan yang lain.5) Ketua kumpulan menyerah balik sampul surat kepada guru.

Strategi/Teknik:Perbincangan kumpulan

Nilai murni: bekerjasama

Langkah 3 1) Guru memberi setiap 1) Ketua kumpulan  Strategi/Teknik:

Page 4: Saturday

(20 min)

kumpulan sampul surat yang mempunyai nilai mata wang yang berlainan, sampel fotostat mata wang dan manila kad.Contoh:Kumpulan A: RM80Kumpulan B: RM1002) Guru memberi arahan kepada setiap kumpulan supaya menggunting mata wang yang setimpal dengan nilai wang itu dan menampalkannya ke atas manila kad.3) Guru meminta ketua kumpulan membuat persembahan di hadapan kelas.Gabungan beberapa keping wang yang memberikan jumlah nilai yang tertentu hingga RM100Lampiran 1:Mata wang yang setimpal dengan nilai wang yang diberi.Lampiran 2:Jadual untuk menampalkan nilai mata wang yang setimpal.

mengambil sampul surat yang mempunyai nilai mata wang yang berlainan, sampel fotostat mata wang dan manila kad dari guru.2) Ahli-ahli kumpulan menggunting mata wang yang setimpal dengan nilai wang itu dan menampalkannya ke atas manila kad.3) Ketua kumpulan membuat persembahan di hadapan kelas.

Perbincangan kumpulan diikuti persembahan karya

Nilai murni: bekerjasamaketelitian, kekemasan

Penutup (10 min)

a) Nilai mata wang Malaysia RM50 dan RM100b) Gabungan beberapa keping wang yang memberikan jumlah nilai yang tertentu hingga RM100Lampiran 3:Lembaran kerja

1) Guru mengutarakan soalan:Apakah mata wang Malaysia yang dapat kamu kenali pada hari ini?2) Guru mengedarkan   lembaran kerja kepada setiap murid. 3) Guru membuat perbincangan dengan murid.

1) Murid menjawab soalan guru.2) Murid membuat lembaran kerja.

Strategi/Teknik:Penyoalan keseluruhan kelas

Posted by Lau Sui Luan at 8:11 AM No comments: Email ThisBlogThis!Share to TwitterShare to FacebookShare to Pinterest